NÁDOBY NA OLEJE ZFIALOVÍ

V Úvalech můžete již více než 2 roky potkávat v ulicích popelnice na třídění kuchyňských olejů. V následujících týdnech se popelnice převléknou a poznáte je podle výrazné růžovo-fialové barvy víka.
V loňském roce občané města vytřídili více než 2 tuny kuchyňských olejů! Kromě nesporných benefitů pro odpadní potrubí v domácnostech i ve městě s sebou třídění přináší i benefit finanční. Čím více kuchyňských olejů a tuků občané vytřídí, tím nižší jsou náklady města na zajištění této služby. Ušetřené prostředky se tak mohou použít jinde, např. k opravám kontejnerových stanovišť.
S tříděným olejem přitom rozhodně neběhejte po každém vaření. Ideální je olej do popelnice odnášet až poté, co jste PET lahev naplnili celou. Pokud se bojíte, že velkou lahev budete plnit příliš dlouho, zvolte menší, klidně i půllitrovou. Dobře se olej přelévá do lahve se širokým hrdlem, jaké mívají třeba lahve od mléka. Důležité však je, aby byla lahev opravdu plastová – nikdy nepoužívejte sklo, které se po vhození do kontejneru rozbíjí.
Vaše TSMÚvaly
19.07.2022