Vodoměry na dálkový odečet

Ti z vás, co bydlí na Nových Slovanech, tuto aktivitu zaznamenali nebo právě na vlastní kůži zaznamenávají, ostatním obyvatelům Úval bychom rádi představili na místní poměry celkem revoluční změny v oblasti měření spotřeby pitné vody.

Oblast Nových Slovan je poměrně náročná na provádění pravidelných odpočtů stavů vodoměrů, šachty jsou často zatopeny vodou, betonová víka od šachet váží desítky kilogramů. Z tohoto důvodu se město jako vlastník vodohospodářské infrastruktury rozhodlo, že při pravidelné výměně vodoměrů tentokrát využije tzv. walk-by vodoměry neboli vodoměry na dálkový odečet. Vodoměr vypadá stejně jako klasické vodoměry, jen má v sobě zabudováno zařízení na vysílání signálu o stavu vodoměru. Při odečtu tak postačí pouze jet autem danou ulicí a do notebooku, který má technik s sebou, se automaticky data přenáší. Dochází tak nejen k samotnému usnadnění práce, ale i snížení chybovosti při přepisu stavu vodoměru atd.

Nyní máme v plánu osadit celkem 120 vodoměrů v oblasti Nových Slovan, do budoucna by ale tyto vodoměry mohly být po celých Úvalech.

 

19.07.2016